Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Taner ALABAY

01.01.1960 Yılında Ardahan Göle İlçesinin Filizli Köyünde doğdu. İlk öğrenimini Filizli Köyünde, orta ve lise öğrenimini Göle’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun oldu.

Devlet memurluğuna D.H.M.İ. Merkez Saymanlık Müdürlüğünde Memur olarak başladı. Sırasıyla SHÇEK Merkez Saymanlık Müdürlüğünde Memur, Sağlık Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğünde Şef, Tunceli Mazgirt Malmüdürlüğünde Malmüdürü, Çorum Uğurludağ Malmüdürlüğünde Malmüdürü, Çankırı Eldivan Malmüdürlüğünde Malmüdürü, Ankara Sincan Malmüdürlüğünde Malmüdürü, Ankara Dışkapı 12 Nolu Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğünde Saymanlık Müdürü, Ankara Jandarma Saymanlık Müdürlüğünde Saymanlık Müdürü, Ankara Çankaya Malmüdürlüğünde Malmüdürü olarak görev yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında Merkez Saymanlık Müdürü olarak görev yapmaktayken 09 Nisan 2022 tarihli ve 31806 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2022/137 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İlimize Defterdar olarak atanarak 28/04/2022 tarihinde göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.