YEMİN TÖRENİ

Asaletleri tasdik edilen Defterdarlığımız Personellerine 29.11.2019 tarihinde Yemin Töreni düzenlendi. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından Defterdar V. Sayın Mustafa Yılmaz ŞİMŞEK’ in yapmış olduğu konuşma ile devam etti.  Sayın ŞİMŞEK ;

“Bu edeceğiniz yemin çok önemlidir, yapacağınız her işte bu yemine sadık kalarak çok çalışmalısınız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” özdeyişine uygun bir şekilde, sizlere tevdi edilen işleri ve görevleri en iyi şekilde mevzuatın lafzına ve ruhuna uygun bir şekilde davranarak yerine getirmenizi, mükelleflerimizle, vatandaşlarımızla daima iyi ilişkiler içinde olmanızı temenni ve tavsiye ediyorum.

Devlet memuru bulunduğu görevde Devleti temsil etmektedir. Sizlerin de bu bilinç içerisinde hareket etmesini istiyorum.

Halkımıza, Devletimizin güler yüzünü göstermenizi hiçbir ayrım yapmadan hizmet etmelisiniz. Kanunların sizlere verdiği yetki ve sorumlulukları iyi bilmeli ve uygulamalısınız. Devletimize ve milletimize hayırlı işler sağlamalı ve özveriyle çalışmalısınız. Bunu layığı ile yaptığınız zaman kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedeceksiniz.

Hepinize hayırlı olsun, görevlerinizde başarılar diliyorum. ” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Tören Yemin belgesinin imzalanması ile sona erdi.