ARTVİN DEFTERDARI İBRAHİM BAYRAKTAR 31 TEMMUZ 2017 TARİHİNDE ÖDEME VADELERİ DOLACAK OLAN 7020 SAYILI KANUN, 6736 SAYILI KANUN 2. TAKSİT ÖDEMESİ GELMİŞ OLAN GELİR VE MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

31/07/2017 Pazartesi günü, mükelleflerimizce daha önceden yapılandırılmış olan, 6736 sayılı kanunun 3. Taksidinin, 7020 sayılı kanun yapılandırmasına ait ilk taksidin, Yıllık Gelir Vergisi 2. Taksidinin ve Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. Taksidinin son ödeme tarihi olması nedeniyle ilimiz Defterdarı İbrahim BAYRAKTAR mükelleflerimize duyurulmak üzere şu açıklamayı yaptı.

Toplumun büyük bir kesimini ilgilendiren ve vadeleri Temmuz 2017 ayı sonu itibariyle dolacak olan vergi alacaklarının süresinde yatırılmasının ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu, aynı zamanda mükelleflerimizin süresinde yapacakları ödemelerle ilerde kendilerinin de ekonomik olarak sıkıntıya düşmeyeceklerini belirtti.

7020 sayılı kanun kapsamında yapılandırmaya baş vurmuş olan mükelleflerimizin özellikle, peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü bitimine kadar yapılması gerekiyor. Bu sürenin uzaması da söz konusu değildir.

Ayrıca 7020 sayılı kanun kapsamında yapılandırılmış borçlar için ilk iki taksidi süresinde ödeme zorunluluğu vardır. Aksi halde yapılandırmadan yararlanma haklarını kaybetmiş olacaklardır.

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 1. taksit ödeme dönemi, GMSİ ve MTV ikinci taksit ödemelerinizi,

www.gib.gov.tr internet sayfamızdan,

GİB Mobil uygulamamızdan (IOS ve Android),

Anlaşmalı bankalardan,

Vergi dairelerinden

yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.